Ana sayfa » Keyif veren oyuna devam…

Keyif veren oyuna devam…

Takım olmanın keyfi…

Takımımız iyi başladı.Daha da iyi olacağının sinyallerini de veriyor.Her şeyden önce birbirleri için mücadele etmenin keyfini yaşıyorlar.Kısaca yine bravo takım diyoruz.

Sezonun ikinci lig maçı, geçen yılın Şampiyonu Başakşehir takımıylaydı.

Galatasaray hafta içi Azerbeycan deplasmanında hafif rotasyonlu kadrosuyla oynadı. Ama yedekleriyle-aslarıyla tüm takım oradaydı. Cuma sabahı İstanbul’a dönüldü ve Pazar akşamı Başakşehir deplasmanına gidildi. Tek maçlı eliminasyon sistemli maçlar, rakip her ne kadar çok güçlü olmasa da zordur, rakip takıma ekstra motivasyon sağlar ki, öyle de oldu. Galatasaray çok iyi başladığı ve öne geçtiği maçta, bir ara beraberlik golünü yemesine rağmen çabuk toparlandı ve maçı çevirdi, turu kaptı.

Başakşehir maçı bu nedenle ekstra zor bir maç olarak görünüyordu.Başakşehir iyi pas yapan ve kalıplı oyunculardan kurulu bir takım. Sezona üst düzey fizik gücü ile başlamasa da, beraber oynama alışkanlıkları ve oturmuş oyun kurguları ile ciddi bir rakip olacakları çok netti.

Maça Galatasaray ilk maçın kadrosuyla başladı.Yeni görevinde Taylan Antalyalı yine kusursuz bir maç çıkardı. Aman Taylan nazar değmesin, çalışmaya ve iyi oyuna devam.

Ön alan baskısının organizasyonu ve rakip atağa kalktığında takımı kontrollü bir şekilde geri çekme görevi de Kaptan Arda’daydı. Bir maestro gibi takımını yönetti. Henüz oturmamış fizik gücü ve eksik maç temposuna rağmen bu özelliğiyle ile sivrildi. Maçın diğer yıldızı ise hem defansif,hem de ofansif özellikleriyle Saracchi idi. Fakat ne yazık ki en formda zamanında bir sakatlık yaşadı. Diğer bek Omar’da görevini başarıyla yapanlar arasında yerini aldı.

Luyindama ve Marcao tandeminde bu haftanın yıldızı Marcao idi. Her kademede o vardı. Luyindama’nın  kendine aşırı güveni nedeniyle yaptığı top kayıpları, az daha pahalıya mal olacaktı. Ama sakatlıktan yeni çıkmış olması ve mücadelesi kendisini affettiriyor.

Emre Kılınç, takıma dinamizm getirdi. Tekniği ve hızı birleştiğinde ele avuca sığmıyor. Yine çok başarılı bir maç çıkardı.

Ayrı bir parantez de Belhanda için açalım. Genlerinde barındırdığı futbol yeteneğinin çok azını sunmasıyla meşhur Belhanda, koşan ve yardımlaşan bir orta saha bulunca hem kendi yeteneklerini daha çok gösteriyor, hem de takıma kusursuz yardım ediyor. Hep böyle devam…

Falcao her zaman ki Falcao…Yıldız futbolcuyum havasında değil, takım için oynamaya çalışan, fırsatı bulunca golünü atan iyi bir profesyonel. Takdiri hak ediyor.

Feghouli’de ise yine sezon başı hantallığı görünüyor. Ama mevcut yetenekleri ile yine iş bitirici hareketlerin adamı. İyi niyetli, ama zamana ihtiyacı olduğu kesin.

Oyuna Saracchi sakatlığından sonra katılan Linnes de hocasını ve taraftarını memnun eden isimlerin başında geliyor. 59. dakikadan sonra girdiği oyunda rakip ceza sahasında maçın en çok topla buluşan adamı oldu, tam altı kez. Bravo Linnes.

Diagne ise bu yıl kendinden çok söz ettirecek oyuncuların başında geliyor.Belhanda golü öncesi yaptıkları ve sonrasında girdiği pozisyonlar, hep oyunun içinde olduğunu, golü kovaladığını gösteriyor.

Üstün yıkılmaz fiziği kendine hep avantaj sağlıyor, gol atıyor, attırıyor. Değişik bir futbolcu… Sezona o da iyi başlayanlardan.

Babel’e gelirsek, kalitesine biraz da kondisyon katabilirse takıma her zaman yarar getirecek bir oyuncu olduğu gerçeği var. Özellikle taraftardan yoksun oynanan maçlarda, taraftar tepkisi görmeden kendini bulabilmesi daha kolay görünüyor.

Şimdi önümüzde iki kritik maç daha var.Bakalım hoca Hajduk Split maçında da aynı rotasyonu yapacak mı? Zira Pazar günü Ali Sami Yen‘de Fenerbahçe derbisi var.

Takımın iyi yolda olduğunu  görüyoruz, kenetlenmiş kadronun daha da iyi işler yapabileceğine inancımız da çok yüksek. Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.