Ana sayfa » Yeni sezona merhaba;

Yeni sezona merhaba;

Sezonun ilk maçı;

Son dönemlerdeki en iyi sezon açılışı oldu.

Gerçekten rüya gibi bir ilk yarı oynadık.

Oyun ve oyuncu değerlendirmelerinden önce takımın fizik gücü hoşuma gitti.Sezon başı olmasına rağmen geçtiğimiz sezondan birkaç gömlek yukarıda göründü.

Hocanın taktiğine ve takımın bu taktiğe sadık kalarak oynamak istemesi de takdire değerdi.

Maçın iki adamı Taylan ve Belhanda çok iyi maç çıkardılar.Özellikle Taylan,hocasından aldığı görevi başarıyla yerine getirdi.Rakip topa sahip olduğu anda topun oynandığı bölgede bitiverdi maç boyunca.Sağlam fiziğini rakiple top arasında tutarak takıma çok top kazandırdı.

Belhanda ise üzerinde taşıdığı olumsuz havaya rağmen,takımda kalmalıyım havasında kaliteli bir maç çıkardı.Aldığı ücret,geçtiğimiz sezonlardaki gamsız hali ne düşündürür bilmem ama ilk maçta sahadaki performansı alkışa değerdi.

İki kanat bekimiz Omar ve Saracchi, öncelikle kesici ve mücadeleci özellikleriyle ön plana çıktılar.Kazandıkları topu daha efektif oyuna sokmaları ve hücum bindirmeleri eksikliklerinin giderilmesi pek de fazla zaman almayacak gibi.Kısacası başarılı buldum.

Kalede Fatih ilk maçı olmasına rağmen güvenliydi.Yediği golü Muslera sanırım yemezdi ama ilk yarı boyunca kendisinin formda bir sezon geçirmesine duacıyız.

Tandemin iki atlısı…Marcao ve Luyindama. Hava toplarındaki timingleri çok iyi, fakat bileği biraz kıvrak rakip forvetler karşısında zor durumlara düşebiliyorlar.Her ikisinin de büyük sakatlıklardan çıkmış olmaları tolerans seviyemizi biraz daha yüksekte tutmamıza neden oluyor.

Gelelim Arda Turan ve Emre Kılınç performansına.Arda aslında bildiğimiz Arda… Kondisyonunun 90dk için yetersiz olduğu maç boyunca göründü.Ama top kullanım becerisi ve tecrübesi iyi bir sezon geçireceğine dair sinyalleri veriyor. Emre ise çok zeki bir oyuncu.Topla buluşacağı yeri biliyor ve bitirici işler yapıyor. Hızı,tekniği ve son vuruş becerisiyle umudumuzu yüksek tutuyor tüm sezon için.

Bu maç özelinde Feqhouli’nin şanslı mı şanssız mı olduğunu çözemedim.

Penaltı yaptıran şut ve Falcao’nun ikinci golü öncesi müthiş adam eksiltişi, verdiği gol pası müthişti.

Fakat kaçırdıkları ve top kayıpları ise şanssız bir gününde olduğunu gösterdi.Yalnız sahadaki varlığı rakipler için hep tehlike unsuru. Hep efektif olması temennimiz.

Ve Falcao;

Futbolu bilen ayakların olduğu takımlarda her zaman çok gol atarım diyen bir stili var. Nereye nasıl koşu yapacağını, topla nasıl buluşursam bu golü rahat yaparım konusundaki önsezi ve golcü melekeleri kendisini çok farklı kılıyor.Yeter ki fizik gücü yerinde olsun ve sakatlık yaşamasın.

Ayrıca küçük bir parantez de maçın sonlarında oyuna giren Diagne için;

Sahada kaldığı çok az süre içersindeki çabası ve oyuna katılma isteği, ben de bu takımın bir parçası olmak istiyorum izlenimini uyandırdı. Bakalım ilerleyen haftalar ne gösterecek.

Kısacası takımın kendine güveni adına böyle şık başlangıçlar lazım. Hem oynayan, hem oynatan, hem de izleyeni mutlu ediyor.

Bir sonraki maçın yorumunda görüşmek üzere..

Çetin Özkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.